pühapäev, 19. juuli 2015

10 - 12.07.2015 Esma Cup, Läti

  Lühidalt möödunud nädala võistlusest. Hiljuti kutsuti meid külla lõunanaabrite juurde Esma Feeder Cupile ja kuna nähinädalatel ühtegi kohaliku võistlust ei toimunud siis otsustasime EFK/Konksupoe tiimiga osaleda. Seekord täis koosseisus: Jaan Grents, Mikk Alekõrs ja mina võistlejatena ning Tarmo Erlich treenerina. Eesmärk omandada välisvõistlusel kogemusi ja võrrelda lõunanaabrite taset.
  Transpordiks rendiauto ja varustuse jaoks suur järelkäru. Tundus piisav, kuid tagant järgi tõdemus.. kolme mehe varustus ja nelja mehe elamine, söök, jook mahtusid vaevaliselt ära. Tulemas on aga ka Leedu võistlus, kuhu vaja transporti 4-5 mehe varustus jaoks..
  Võistluspaik Riiast lõuna pool Kalnciemsi linnakese lähistel. Jõgi Lielupe, laiuselt Pärnu jõe ja Emajõe vahepealne,sügavust 5-6 meetrit, vool praktiliselt olematu ja eel-info põhjal kalaga kehvad lood.. 
  
  Kuna kala oli võistlusel väga vähe, siis võistlusest endast suurt midagi kirjutada ei olegi.
Esimene võistluspäev andis veel mingisugust lootust, kuna Mikk oli 1680 grammiga oma tsoonis teine, mina oma tsoonis 820 grammiga ka teine ja Jaan oma tsoonis 200 grammiga kaheksas. 
Teine võistluspäev aga meile kõigile põrumine, Mikk 640 jagas oma tsoonis 4-5 kohta, mina 400 grammiga oma tsoonis seitsmes ja Jaanil 520 grammi ning oma tsooni seitsmes.
Üldkokkuvõttes lõpetasime Mikk 9. mina 15. ja Jaan 23. kohal.

  Kokkuvõtteks oli paras katsumus ja minujaoks harjumatu seisev vesi (järgmistel aastatel vaja trennid järvedel kavva võtta). Püügikalaks olid sel võistlusel vaid sõrme pikkused nurrud, paaril üksikul võistlejal boonuseks latikas või vimb (kuid see boonus oli ka alati määrav sest põhikala kaal praktiliselt olematu).
Peibutussöötade osas oleks pidanud rohkem eeltööd tegema, igatahes Pärnu võistlusel töötanud ja väikest kala toonud sööt Lätis ei toiminud. Vähese ja väikese kala tõttu polnud suurt kasu ka elusast komponendist söödas. 
 Võistlusväliselt toimus aga üks suurem vennastumine, kohalikud grillvorstid ja õlu maitsesid väga hästi (Läti moonshine on salakaval). Suured tänud Esma Feeder Cup´i korraldajatele, järgmisel aastal jälle ja siis võtame asja juba tõsisemalt!

































 
 

reede, 3. juuli 2015

03.07.2015 Lodjakojas ja 05.-06.07.2015 Toris

   Täna hommikul lühike püük Lodjakojas. Plaaniks, nagu ikka, kena latikat tabada. Püügiaeg 06:00-09:30. Paraku aga suurem kala ei võtnud, tuli leppida 200-700 g latikalipsudega, lisaks veel väikest nurgu. Ei aidanud isegi erinevate söödalisanditega katsetamine ja elusa komponendi (uss, tõuk) kasutamine peibutussöödas. Tegelikult küll aitas, sest väikest latikalipsu tuli kohati lausa ketti, kuid suurt kala ma täna lihtsalt ei näinud. Konksusöödaks kasutasin sõnnikuussi ja tõugu võileiba, mais veel tulemust ei andnud. Kokku 5 kg kala.








05.-06.07.2015 Toris

  Kuna sõitsin mõneks päevaks maakoju siis seekord ka väikese plaaniga õngitsemas käia. Selleks puhuks sobib väga hästi Toris võistluste korraldamise ala kus ilma kalata naljalt jääda ei saa. Õngeks kasutasin seekord uut 8 meetrist lihtkäsiõnge Teamsalmolt, millega vahetasin välja juba aastaid truult teeninud 8 meetrise Atemi Stella lihtkäsiõnge. Peibutussöödaks aga seekord prooviks võetud Browningu toodang.
  Räägin ka natuke omal kasutusel olevatest rakendustest. Kuna ma õngitsemisega võistlustasandil ei tegele siis kasutan üldjuhul pealiiniks 0,13-0,14 monofiili ja lipsu tamiilina 0,10 - 0,12 fluorocarbonit. Ja korke valdavalt ovaalse või pirni kujuga 3-4 grammiseid, vahel kui masiliselt viidikat siis isegi 5-6 grammiseid et rakendus võimalikult kiiresti põhja vajuks.. suve kuudel on Toris väga palju viidikat.
   
  Nii ka sel korral, suur viidika probleem. Läks teine beibutussöödaga isegi põhja kaasa ja rikkus mõlemal päeval kena püügi. Aga ega siis muud kui tuleb otsida probleemile lahendusi. Üks võimalus, kasutada järjekordselt raskemaid rakendusi et sööt kiiremini läbi keskmise veekihi vajuks kus kõige rohkem seda "röövkala" leidub. Teine võimalus (mida ka mina kasutasin), sööta lenduva peibutussöödaga järjepidevalt  4-5 meetrit allavoolu viidikat ja meelitada põhiline viidikaparv püügiplatsilt ära. See ei aita küll 100 %, kuid tavalise viidika kakkumise asemel võimalik siis ka ehk vahelduseks suuremat kala saada.

  Püügiajaks esimene päev 18:00-22:00, saagiks 3 kilo särge ja nurgu, lisaks mitu väiksemat latikalipsu (tore et järelkasvu vähemalt on) ning mõned väiksemad säinad. Lisaks lugematul hulgal viidikat mida ma sumba seekord ei lasknud..





     Teisel päeval püügiajaks 05:00-10:00, saagiks 3,5 kg särge, nurgu, säinast ja latikalipse. Lisaks jälle hulgaliselt viidikat. 




Õnneks on sügis ees ja selleks ajaks kaob ka viidika probleem, ning algab parim õngitsemise aeg.